هفته صندوق یونان انتخابات بین الملل یونان

هفته: صندوق یونان انتخابات بین الملل یونان نخست وزیر یونان الکسیس سیپراس درآمد ناخالص ملی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی نامه بانک‌مرکزی به بانک‌ها ، تضمین‌نامه وام‌های پلاسکو صادر شد

در تازه ترین کارها انجام شده است جهت تسهیل شرایط پرسشها بانکی کسبه پلاسکو، تضمین نامه‌ای از سوی شرکت برنامه و بودجه صادر شده است که بر اساس آن دولت تا ۵۰ درصد ا

نامه بانک‌مرکزی به بانک‌ها ، تضمین‌نامه وام‌های پلاسکو صادر شد

تضمین نامه وام های پلاسکو صادر شد/نامه بانک مرکزی به بانک ها

عبارات مهم : پلاسکو

در تازه ترین کارها انجام شده است جهت تسهیل شرایط پرسشها بانکی کسبه پلاسکو، تضمین نامه ای از سوی شرکت برنامه و بودجه صادر شده است که بر اساس آن دولت تا ۵۰ درصد از سود ناشی از استمهال بدهی این کسبه در وقت وقوع اتفاق را تقبل خواهد کرد. ولی راجع به یارانه سود تسهیلات تا سقف ۳۰۰ میلیون جهت آنها فعلا هیچ تصمیمی گرفته نشده است.

به گزارش ایسنا، در اتفاق ای که در آخر دی ماه سال گذشته جهت ساختمان پلاسکو اتفاق افتاد، در کنار حمایت هایی که شرکت ها و دستگاه های مربوطه اعلام کردند شبکه بانکی نیز تصمیم به ارائه تسهیلات و حمایت هایی در این باره گرفت. از این رو رییس کل بانک مرکزی با حضور در محل اتفاق اعلام که طی دوره ۳۶ ماهه و با سود ۱۸ درصد بازپرداخت خواهد شد.

نامه بانک‌مرکزی به بانک‌ها ، تضمین‌نامه وام‌های پلاسکو صادر شد

برآوردها حاکی از آن بود که حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی شبکه بانکی و به درخواست خود بانک ها تامین خواهد شد و بانک مرکزی هم قرار نبود که خط اعتباری در نظر بگیرد.

اما به فاصله کوتاه در جلسه ای که به منظور تصمیم گیری جهت تسهیل شرایط کسبه پلاسکو و بازگشت مجدد آنها به فعالیت و با حضور بعضی وزرا و مقامات ارشد اقتصادی دولت برگزار شد، توافقی هرچند ثبت نشده شکل گرفت که بازپرداخت تسهیلات پلاسکو با یارانه سودی که از سوی شرکت برنامه و بودجه تامین می شود، همراه شود به گونه ای که تا ۹ درصد این سود را خود کسبه و ۹ درصد باقی مانده را شرکت برنامه و بودجه تامین کند تا از سنگینی سود بازپرداخت این تسهیلات و اقساط آن کاسته شود.

در تازه ترین کارها انجام شده است جهت تسهیل شرایط پرسشها بانکی کسبه پلاسکو، تضمین نامه‌ای از سوی شرکت برنامه و بودجه صادر شده است که بر اساس آن دولت تا ۵۰ درصد ا

این در حالی بود که در سوی دیگر تصمیمی هم جهت استمهال بدهی کسبه پلاسکو گرفته شد، به گونه ای که تسهیلاتی که آنها تا وقت وقوع اتفاق دریافت کرده بودند و بدهی که به شبکه بانکی داشتند تا مدتی بازپرداخت انجام نشده و سودی که به آن تعلق داشت تا ۵۰ مشمول بر یارانه شود.

اما این توافقات با حدود گذشت ۹ ماه از وقت اتفاق یکی از چالش های بزرگ بین کسبه و شرکت های مربوطه هست. بانک ها اعلام می کنند مشکلی در پرداخت تسهیلات و استمهال بدهی ندارند، ولی تا زمانی که از سوی شرکت برنامه و بودجه تامین اعتباری صورت نگیرد، به طور حتم سود بازپرداخت تسهیلات و همچنین استمهال بدهی با قیمت ۱۸ درصد انجام خواهد شد.

این اختلافات در حالی ادامه دار شد که طی روزهای اخیر اتحادیه پیراهن فروشان اعلام کرده است با در نظرگرفتن این که شرایط پرداخت تسهیلات هموار نبوده و بازپرداخت آن جهت کسبه سنگین هست، قرار شد مذاکراتی را با ریاست جمهوری داشته باشند که در این رابطه قرار جلسه ای تنظیم شده است تا پرسشها خود را در این باره مطرح کنند.

نامه بانک‌مرکزی به بانک‌ها ، تضمین‌نامه وام‌های پلاسکو صادر شد

در این شرایط پیگیری عنوان از مسئولان نظام بانکی نیز با اخبار خوشایندی جهت کسبه همراه بود. ظاهرا در روزهای اخیر بانک مرکزی طی نامه ای به مدیران بانکی از آنها درخواست کرده تا در فاصله ای کوتاه آماری از تقاضاها و برآوردی از هزینه ها جهت استمهال بدهی را اعلام کنند.

نامه بانک مرکزی به بانک ها

جمشیدی – دبیر کانون بانک های شخصی – در این باره توضیح داده که این می تواند اتفاق خوبی بوده و نشانه از پیگیری بانک مرکزی جهت ایجاد شرایطی به منظور پیگیری دریافت یارانه سود از شرکت برنامه و بودجه جهت کسبه پلاسکو خواهد بود.

در تازه ترین کارها انجام شده است جهت تسهیل شرایط پرسشها بانکی کسبه پلاسکو، تضمین نامه‌ای از سوی شرکت برنامه و بودجه صادر شده است که بر اساس آن دولت تا ۵۰ درصد ا

وی البته بیان کرد که تاکنون حداقل به بانک های شخصی درخواستی جهت دریافت تسهیلات تا سقف ۳۰۰ میلیون از سوی کسبه اعلام نشده هست، هرچند که اگر چنین تقاضایی وجود داشته باشد حتما ما پیگیری مورد نیاز را انجام داده و پرداخت صورت می گیرد. با این حال جهت استمهال بدهی درخواست هایی وجود داشت که آن را به بانک ها ارجاع داده ولی فعلا با سود ۱۸ درصد انجام می شود.

تضمین نامه فقط جهت استمهال بدهی

نامه بانک‌مرکزی به بانک‌ها ، تضمین‌نامه وام‌های پلاسکو صادر شد

این توضیحات در حالی ارائه شد که عنوان از منابع دیگر بانکی مورد بررسی قرار داده شد و حاوی این خبر بود که طی روزهای اخیر شرکت برنامه و بودجه تضمین نامه ای به بانک مرکزی ارائه کرده که مربوط به استمهال بدهی کسبه پلاسکو هست. بر این اساس شرکت برنامه و بودجه تضمین داده که بتواند ۵۰ درصد سود متعلقه به بدهی کسبه پلاسکو را پرداخت کند، به گونه ای که تسهیلاتی که تا وقت وقوع اتفاق دریافت کرده اند به مدت دو سال استمهال شده است و در این مدت سود آن تنها در حد ۵۰ درصد از سوی کسبه پرداخت می شود.

با این حال تاکنون هیچ توافقی در رابطه با تخصیص داده شده است یارانه سود به تسهیلات تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان انجام نشده و هر گونه پرداختی با سود ۱۸ درصد انجام می شود.

بر این اساس اگر کسبه سقف ۳۰۰ میلیونی را دریافت کنند، جهت بازپرداخت ۳۶ ماهه باید در هر ماه باید حدود ۱۱ میلیون قسط و در مجموع حدود ۹۰ میلیون تومان سود به بانک مربوطه پرداخت کنند. به عبارتی بازپرداخت تسهیلات ۳۰۰ میلیونی تا حدود ۳۹۰ میلیون تومان خواهد بود که این رقم جهت کسبه زیان دیده پلاسکو خوشایند نیست. مشکلی که باید با حمایت دولت و تامین یارانه سود به منظور پرداخت به بانکها حل شود.

واژه های کلیدی: پلاسکو | برنامه | تسهیلات | اتفاق خوب | ساختمان پلاسکو | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog