هفته صندوق یونان انتخابات بین الملل یونان

هفته: صندوق یونان انتخابات بین الملل یونان نخست وزیر یونان الکسیس سیپراس درآمد ناخالص ملی

گت بلاگز اقتصادی پشت پرده گرانی و واردات گوشت چه می گذرد؟ ، سکوت شرکت حمایت در برابر سودجویی قصاب‌ها

با توجه به قرار گرفتن در آستانه ماه رمضان و زیاد کردن تقاضا انتظار می‌رود که سکوت شرکت حمایت به سرآید تا در این ایام به دنبال سودجویی دلالان فشار مضاعفی بر

پشت پرده گرانی و واردات گوشت چه می گذرد؟ ، سکوت شرکت حمایت در برابر سودجویی قصاب‌ها

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، مدت هاست قیمت گوشت قرمز به طور چشمگیری در بازار زیاد کردن یافته به طوریکه نسبت به روزهای گذشته تفاوت قیمت بیش از ۵ هزارتومان گریبانگیر مصرف کنندگان شده است است.
براساس آخرین گزارشات میدانی بازار پر نوسان این محصول فراتر از سطح انتظار واقع شده است است که با توجه به قرار گرفتن در آستانه ماه رمضان و زیاد کردن تقاضا انتظار می رود که آخر سکوت شرکت حمایت به سرآید تا در این ایام به دنبال سودجویی دلالان فشار مضاعفی بر خانوار ها وارد نشود.

عبارات مهم : آخرین

البته ناگفته نماند که در کنار نوسانات شدید قیمت گوشت گوسفندی تغییرات در قیمت گوشت گاوی با سرعت کمتری در حال حرکت است.
حال به سراغ مسئولان مربوطه می رویم تا از آخرین اوضاع بازار با خبر شویم:
علی اصغر ملکی مدیر اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی با اشاره به آخرین روند قیمت در بازار اظهار داشت: در حال حاضرهر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با قیمت ۳۶ تا ۳۷ هزار تومان به مغازه دار و ۴۰ تا ۴۱ هزار تومان به مشتری عرضه می شود.
وی کمبود دام در میادین را علت مهم نوسانات قیمت در بازار دانست و افزود: بارش های اخیر و اوضاع مناسب علوفه در صحراموجب شد که دامداران تمایلی به عرضه دام در میادین نداشته باشند.
ملکی در خصوص اوضاع قیمت گوشت طی روزهای اتی در بازار تصریح کرد: با توجه به زیاد کردن تقاضا در آستانه ماه رمضان و کمبود دام در میادین می توان گفت که قیمت گوشت به طور هنگفتی زیاد کردن خواهد یافت.
*** پشت پرده گرانی و واردات گوشت چه می گذرد؟
احمد مقدسی مدیر انجمن صنفی گاوداران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گفت: در حال حاضرنرخ هر کیلو گوساله زنده نسبت به روزهای نهایی سال گذشته تغییرخاصی نداشته به طوریکه با قیمت ۱۲ الی ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان به کشتارگاه ها عرضه می شود.
وی با اشاره به اینکه زیاد کردن ۲ الی ۳ هزار تومانی هر کیلو گوشت گوساله طی روزهای اخیر در بازار جای پرسش است؟ افزود: فقدان نظارت شرکت حمایت در بازار نوسانات قیمت را به همراه دارد که این امر اجهاف در حق تولیدکننده و مصرف کننده است.
مقدسی در خصوص اوضاع عرضه دام در آستانه ماه رمضان بیان کرد: با توجه به مازاد دام موجود در دامداری ها مشکلی از حیث تولید وجود ندارد و در این میان تن ها پرسشها پشت پرده عامل مهم گرانی و واردات است.
رئیس انجمن صنفی گاوداران تصریح کرد: طی سه سال اخیر قیمت تمام شده است خوراک دام کمتر از قیمت تورم زیاد کردن یافته و این درحالی است که به بهانه جویی های متفاوت همه ساله قیمت گوشت در بازار زیاد کردن چشمگیری را تجربه کرده است.
***بارش های اخیر تاخیر در عرضه دام را به همراه داشت
سیروس نصیری مدیر امور عشایر استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی با اشاره به آخرین اوضاع کوچ عشایر اظهار داشت: طبق روال همه ساله عشایر استان از آخرهای فرودین ماه از مناطق جنوبی استان های ورامین، شهرری، ملارد و پاکدشت به سمت مناطق ییلاقی می روند که با توجه به احتمالات بارش در مناطق ییلاقی استان عرضه دام با تاخیر مواجه می شود.
وی افزود: طی این مدت عشایر استان های همجوار از قبیل: سمنان، البرز، قم، مرکزی و مازندران به جمعیت عشایر استان اضافه می شوند که با این وجود مشکلی از حیث کمبود عرضه دام وجود ندارد.
نصیری تصریح کرد: عشایر استان با ۷۰۰ هزار راسی که در اختیار دارند، سال گذشته تواستند بیش از ۶۶ هزارتن محصولات دامی، لبنی، پروتئینی و کشاورزی تولید و روانه بازار مصرف نمایند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آخرین | بازار | تجارت | خبرنگار | کشاورزی | اقتصادی | واردات | گرانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog