هفته صندوق یونان انتخابات بین الملل یونان

هفته: صندوق یونان انتخابات بین الملل یونان نخست وزیر یونان الکسیس سیپراس درآمد ناخالص ملی

گت بلاگز بین‌الملل تنش میان برلین و تل آویو بعد از لغو دیدار نتانیاهو و گابریل

پس از دیدار وزیر خارجه آلمان با شرکت های غیر دولتی اسراییل، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار خود با وی را لغو کرد.

تنش میان برلین و تل آویو بعد از لغو دیدار نتانیاهو و گابریل

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، بعد از دیدار زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان با شرکت های غیر دولتی اسراییل، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار خود با وی را لغو کرد. سازمانهای غیردولتی رژیم اشغالگر قدس بعد از نشست با وزیر خارجه آلمان، اعلام کردند از بنیامین نتانیاهو دستور نمی گیرند.
بر این اساس، پایگاه اینترنتی جروزالم پُست گزارش کرد، سازمانهای غیردولتی اسرائیل (رژیم اشغالگر قدس) از جمله بتسلم BTselem اعلام کردند، جامعه مدنی دستور نمیگیرد و در برابر فشارها تسلیم نمیشود. ما با بی عدالتی های اشغالگری تا برطرف تمام آنها مبارزه خواهیم کرد.

عبارات مهم : آلمان

اگرچه آلمان یکی از نزدیکترین متحدان اسرائیل در اروپا هست، در اقدامی کم سابقه، بنیامین نتانیاهو روز سه شنبه دیدارش با وزیر خارجه آلمان را که به سرزمین های اشغالی سفر کرده، لغو کرد.
گابریل روز دوشنبه جهت شرکت در مراسم یادبود هولوکاست وارد اسرائیل شد و قرار بود روز سه شنبه با نتانیاهو دیدار کند.
نتانیاهو ترساندن کرده بود در صورتی که گابریل با دو گروه حقوق بشری مخالف کابینه در اسرائیل دیدار داشته باشد، با او ملاقات نخواهد کرد.
به نوشته خبرگزاری اسوشیتد پرس، دفتر نخست وزیری اسرائیل در آخرین ساعات روز سه شنبه اعلام کرد این دیدار به علت ملاقات وزیر خارجه آلمان با گروه های مخالف کابینه، لغو شد.
نتانیاهو در توضیح این واکنش‌ها خود گفت: سیاست من کاملاً روشن هست، با دیپلمات هایی که با گروه هایی که سربازان اسرائیلی را بی آبرو میکنند و به دنبال محاکمه آنها به عنوان جنایتکاران جنگی هستند، دیدار نخواهم کرد.
نخست وزیر اسرائیل افزود: سربازان ما پایه و اساس موجودیت ما هستند. آنها از ما مواظبت میکنند و ما از آنها حمایت خواهیم کرد.
نتانیاهو توضیحات خود را خطاب به سازمانهای غیردولتی اسرائیل همانند شکستن سکوت ایراد کرد. این گروه مشمول بر سربازان بازنشسته اسرائیل است که در کرانه باختری و غزه خدمت کردهاند و حالا از منتقدان سیاستها و کارها نتانیاهو در قلمرو فلسطینیها هستند.
خانم یولی نواک دبیر اجرایی شکستن سکوت گفت: هنگامی که به چیزهایی که در 48 ساعت گذشته روی داد فکر میکنم، شگفت زده میشوم.
اما وزیر خارجه آلمان بدون توجه به ترساندن نتانیاهو با دو گروه حقوق بشری چپگرای معروف به نامهای بِتسلم و “شکستن سکوت” که از مخالفان جدی سیاستهای اشغالگرانه اسرائیل هستند، دیدار کرد.
گابریل نیز در تصویر العمل به ترساندن لغو دیدار دوجانبه گفته بود این تصمیم نتانیاهو کم فکری و تاسف برانگیز است و او را پشیمان خواهد کرد.
تا زمستان گذشته، نتانیاهو راجع به منع دیدار دیپلماتهای خارجی با نمایندگان جامعه مدنی اسرائیل سخنی به میان نیاورده بود. پیش از این، اسرائیل دیدار دیپلمات های خارجی با مقامات حماس را ممنوع و دیدار با مقامات فلسطینی در سرزمینهای آنها را منوط به همراهی مقامات اسرائیلی کرده بود.
لغو این دیدار اتفاقی بسیار غیرعادی در روابط اسرائیل با یکی از حامیان مهم اروپایی خود است.
لغو این دیدار در پی سرد شدن روابط دو جانبه آلمان و اسرائیل به خاص بر سر شهرک سازی های اسرائیل صورت گرفته هست. برلین از ساخت شهرک های مسکونی در سرزمین های فلسطینی انتقاد می کند.
وزیر خارجه آلمان گفت: جهت من تصور این عنوان سخت هست. این عنوان بسیار تأسف بار هست. این بسیار عادی است که ما در سفری خارجی بخواهیم با نمایندگان جامعه مدنی دیدار کنیم.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: آلمان | خارجی | اسرائیل | اسرائیل | نتانیاهو | بین الملل | دیدار گابریل از اسراییل | بنیامین نتانیاهو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog