هفته صندوق یونان انتخابات بین الملل یونان

هفته: صندوق یونان انتخابات بین الملل یونان نخست وزیر یونان الکسیس سیپراس درآمد ناخالص ملی

گت بلاگز علمی پزشکی صافی کف پا و پای پرانتزی شایع‌ترین بیماری‌های ارتوپدی اطفال

یک فوق تخصص ارتوپدی اطفال گفت: صافی کف پا و پای پرانتزی از شایع‌ترین بیماری‌های ارتوپدی در حوزه اطفال است که نباید این پرسشها را نادیده گرفت.

صافی کف پا و پای پرانتزی شایع‌ترین بیماری‌های ارتوپدی اطفال

حسین اصلانی فوق تخصص ارتوپدی اطفال در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ اظهار کرد: پرسشها مرسوم ارتوپدی در سنین پایین در اکثر مواقع خود به خود اصلاح شده است و در سیر تکامل کودکان به حالت طبیعی باز می گردد.
وی در ارتباط با بیماری های مرسوم ارتوپدی در اطفال بیان کرد: صافی کف پا و پای پرانتزی از مرسوم ترین بیماری های ارتوپدی در حوزه اطفال بوده که یکی از بیشترین نگرانی جهت خانواده ها به شمار می رود.

عبارات مهم : بیماری

این فوق تخصص ارتوپدی اطفال تصریح کرد: مسئله پای پرانتزی و صافی کف پا در سنین پایین اکثر مواقع خود به خود اصلاح شده است و در سیر تکامل این پرسشها به حالت طبیعی باز می گردد.
وی راجع به علت پای پرانتزی ادامه داد: بعضی بیماری های متابولیسم و کمبود ویتامین D می تواند علت این مسئله باشد.
اصلانی با بیان اینکه اکثر مواقع علت صافی کف پا سابقه خانوادگی هست، اظهار کرد: محکم نبودن رباط یا لیگمان از دیگر علل این مسئله به شمار می رود.
وی با اعلام اینکه عنوان شکستگی استخوان ران در کنگره جامعه جراحان کشور عزیزمان ایران مطرح خواهد شد، عنوان کرد: زمین خوردن کودکان از ارتفاعات گوناگون، زمین خوردن از مبل و صندلی یا سهل الانگاری والدین می تواند از علل این مسئله باشد، همچنین تصادفات رانندگی به خاص تصادفات با موتورسیکلت شکستگی استخوان ران کودکان را به همراه دارد.
این فوق تخصص ارتوپدی اطفال یادآور شد: یکی از راه های درمان شکستگی استخوان ران، انجام دوره های کششی و گچ گیری هست، البته این عنوان به محل شکستگی استخوان ران بستگی دارد آیا که گاهی این روش های درمانی کفایت نمیکند و مورد نیاز است از روش های جراحی بهره مند شویم.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: بیماری | کودکان | استخوان | اخبار سلامت | شکستگی استخوان | ارتوپدی اطفال | صافی کف پا | پای پرانتزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog