هفته صندوق یونان انتخابات بین الملل یونان

هفته: صندوق یونان انتخابات بین الملل یونان نخست وزیر یونان الکسیس سیپراس درآمد ناخالص ملی

گت بلاگز فضای مجازی عکس + وقتی سردار خطه مازندران لباس سبز پاسداری به تن کرد

به مناسبت سالروز شهادت سردار شهید “حسین بصیر”، قائم‌مقام “لشکر کربلا” استان مازندران تصویری از وی در اینترنت منتشر شد.

عکس + وقتی سردار خطه مازندران لباس سبز پاسداری به تن کرد

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغگروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛حسین بصیر به تاریخ ۱۶ دی ماه ۱۳۲۲ شمسی، مصادف با شبِ یازدهم محرم ۱۳۶۳ قمری، در «فریدونکنار» متولد شد.

وی که از انقلابیون با سابقه و سرسخت زادگاهش به شمار می رود، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، ابتدا راهی جبهه جنگ با متجاوزان «اتحاد جماهیر شوری» در «افغانستان» شد؛ ولی با شروع جنگ تحمیلی، به کشور بازگشت و بلافاصله به رزمندگان موسوم به «فداییان اسلام»(به فرماندهی شهید سید مجتبی هاشمی) در «جبهه آبادان» ملحق شد.

عبارات مهم : کربلا

وی یکی از پایه گذاران «لشگر ۲۵ کربلا» (یگان اختصاصی رزمندگان مازندرانی) به شمار می رود. «حاج حسین بصیر» تا مدت ها بعد از شروع جنگ، در لباس خاکی بسیجی به ایفای مسئولیت هایش در جمع پاسداران و بسیجیان مازندرانی می پرداخت ولی در بیست و هشت شهریور ماه ۱۳۶۲، به عضویت رسمی سپاه پاسداران در آمد و فرماندهی «گردان یا رسول(ص)» از «لشکر ۲۵ کربلا» را عهده دار شد.
این سردار محبوب خطه مازندران، به تاریخ ۱۹ فروردین ۱۳۶۶ به قائم مقامی لشکر منصوب شد و دو هفته بعد، بر فراز ارتفاعات «ماووت»، بر اثر اصابت گلوله خمپاره به سنگرش، بال در بال ملائک گشود.آن چه پیش رو دارید، دو تصویر به یادگار مانده از روزی است که «حاج حسین بصیر» در جمع بسیجیان «لشکر ۲۵ کربلا» لباس خاکی بسیجی را از تن درآورد و به لباس سبز پاسداری مشرف شد.

گفتنی هست؛ در شب عملیات کربلای 10، دوم اردیبهشت ماه سال 1366 خمپاره ای بر سنگر او فرود آمد و بصیر جبهه ها با بصیرت تمام بر قله های ماووت تا جایی اوج گرفت.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: کربلا | انقلاب | انقلابی | مازندران | سردار خطه مازندران | لباس سبز پاسداری | شهادت سردار شهید حسین بصیر | لشکر کربلا

عکس + وقتی سردار خطه مازندران لباس سبز پاسداری به تن کرد

عکس + وقتی سردار خطه مازندران لباس سبز پاسداری به تن کرد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog